Zapewne wiele z was staje często przed tym trudnym wyborem: wybrać sukienkę maxi czy może mini? Na wasz wybór powinno wpłynąć parę czynników, które znajdziecie w dalszej części tekstu.

POGODA
Tak naprawdę, temperatura nie jest najważniejsza. Długie sukienki są także dobrym pomysłem w lato. Jeśli masz ochotę, zasłonisz nią nogi, a dzięki temu, że większość z nich jest zwiewnych, nie będzie Ci gorąco. Maxi nie sprawdzi się jednak w deszczową pogodę. Nawet podczas krótkiego przejścia z samochodu do budynku może się zmoczyć u dołu. Dlatego też tutaj wygrywa mini – idealna na ciepłe dni, a w te chłodne można do niej założyć rajstopy.

OKAZJA

Maxi sukienka we wzór fajnie się sprawdzi w wiosnę i lato np. na wieczorny spacer czy po prostu obiad z przyjaciółmi. Niewygodnie Ci jednak będzie w niej na imprezie – sukienka może zahaczać o nogi i przeszkadzać w tańcu. Za to na pewno sprawdzi się podczas bardzo eleganckich uroczystości. Mini natomiast nie będzie odpowiednia na taką okazję. Pozostaw ją na mniej formalne eventy.

FIGURA

Jeśli uważasz, że twoim mankamentem są nogi, wybierz śmiało maxi sukienkę. Pamiętaj jednak, żeby była odcięta w talii i np. miała mniej zabudowany dekolt. Jednak pamiętaj – nawet jeżeli nie masz nóg jak Anja Rubik, bądź pewna siebie i odważ się czasem na krótką sukienkę. Jeśli chodzi o niskie osoby, lepszym wyborem będzie dla nich krótsza sukienka lub przynajmniej lekko za kolano. Maxi sukienki sprawiają, że wygląda się na jeszcze niższego.

TWÓJ HUMOR

Pamiętaj, że o tym, jaką sukienkę wybrać, decydujesz przede wszystkim ty! Dziś czujesz, że czas pokazać opalone na wakacjach nogi? Śmiało zarzuć mini. Po ostatnim treningu został siniak? Możesz wybrać maxi. Pamiętaj, że zawsze musisz czuć się pięknie i komfortowo w tym, co masz na sobie.