Stworzona przez Coco Chanel w latach 20., spopularyzowana w latach 60. Mowa oczywiście o wiecznie modnej małej czarnej. Miała być odpowiednia na każdą okazję i pasować do każdej kobiety, a także być ponadczasowa i stylowa, a nie tylko modna. Dzięki temu, że pokazywała się w niej m.in. Audrey Hepburn (np. w kultowym filmie “Śniadanie u Tiffany’ego”), stała się ona niezbędnym elementem kobiecej garderoby.

Określenie “mała czarna” niesie za sobą wielkie spektrum modeli sukienek. Nie musi to być najprostszy krój. Projektanci od lat pokazują swoje interpretacje i wariacje na temat tego klasyku. Mini, za kolano, obcisła, rozkloszowana – nie ważne jaki fason. Liczy się kolor! Przez wielu niestety uważany za zbyt smutny, aby zakładać go na każdą okazję.

Jeśli jednak zdecydujesz się na bardzo klasyczną wersję, to również świetny wybór. Dobrze dobrana do sylwetki ukrywa jej mankamenty i podkreśla atuty. Może także stanowić bazę dla wielu stylizacji na przeróżne okazje. Jest idealnym tłem dla dodatków, z którymi można zaszaleć w przypadku tej kreacji.

W naszej wypożyczalni także znajdziesz kilka propozycji małych czarnych. Idealne na każdą okazję!