Wesele, elegancka kolacja, wyjście do teatru… Bez względu na okazję, ważne jest, żeby ubrać się odpowiednio do wieku i sylwetki. Wyglądaj pięknie i nie myśl już więcej o tym, “czy wypada”. Oto kilka naszych rad i propozycji.

Odpowiednie dobranie stylizacji do figury to już połowa sukcesu. Z wiekiem sylwetka się zmienia i coraz częściej jest potrzeba ukrywania mankamentów. Zazwyczaj są to ramiona, nogi oraz brzuch, ale trzeba pamiętać, że nie u każdego. Należy się zatem skupić na naszych atutach. Jeśli nie lubisz swoich ramion, ale za to uważasz, że masz zgrabne nogi – załóż sukienkę np. z rękawem ¾ i długością do kolan. Jeśli lubisz, możesz także odkryć dekolt lub podkreślić talię. Kolor sukienki zależy także od okazji. W dojrzałym wieku najlepiej wybierać bardziej stonowane i eleganckie kolory, takie jak czerwony, granatowy, beżowy, szary, bordowy.

Jeśli chodzi o materiał i zdobienia na sukience, to nadal możesz pozwolić sobie na koronkę, która pasuje bez względu na wiek i figurę. Pamiętaj jednak, że jeśli sukienka ma bogaty wzór lub zdobienia, nie powinno się zakładać do niej wyrazistych dodatków. Natomiast jeśli sukienka jest minimalistyczna, dobierz do niej bogatą biżuterię np. duży naszyjnik lub zwracające uwagę kolczyki.

Nie musisz zakładać płaskich butów. Wręcz przeciwnie – czółenka na niskim słupku lub szpilce dodadzą elegancji, odmłodzą i wyszczuplą nogi.

Sukienki z naszej wypożyczalni, które będą odpowiednie: #16, #22, #31, #36, #46, #54.